Leden 2013

0.1 Stella Enchantix

31. ledna 2013 v 22:01 | Sanelma |  S V Enchantix

0.1 Bloom Enchantix

31. ledna 2013 v 21:29 | Sanelma |  B V enchantixu

Linphea

29. ledna 2013 v 16:45 | Sanelma |  Linphea
Linphea je planeta, ze které pochází Flora.

V Linphee, jsou některé stromy dost velké, aby dokázali na svých větvích udržet města. Winx šli do Linphea kvůli misi.

´
Společnost:

Z toho, co lze vidět v seriálu, jsou lidé na Linphee velmi spjati s přírodou a žijí vysoko v korunách stromů. Zdá se, že se nebojí výšek, když žijí tak vysoko. Důkazem je Flora, která přeskočí přes tenký, nejistý, tkaný Most vinné révy a květin s lehkostí. Technologie je na planetě zakázána, jak říkala Flora, dokud byli na cestě k její domovu.
Mudrci na Linphee jsou nejmoudřejší na planetě a zároveň i její vůdci. Vědí hodně z historie Linphei a byli velkou pomocí pro Winx, zatímco hledali Černou vrbu. Žena Mudrce vypadá, že je součástí stromu, protože pod jejím šatami jsou kořeny spojené s vodopády.

Luli:
Luli byla zmíněna mudrci, když Flora dorazila na místo, které bylo kdysi prosperující zemí, nacházející se v severní části Linphei. Byla domovem dvou vrb, které byly zdrojem života Luli až do velkého požáru, který zničil Říši Luli a zcela vypálil jednu z vrb. Druhá byla těžce poškozena a dostala jméno známé jako Černá vrba.

Vodní schodiště:

Kdy vznikla Černá vrba Luli se uchýlila uvnitř jeskyně, nacházející se v horách a začala plakat na památku své sestry. Její slzy se proměnily na rybník a začali vytékat z jeskyně až k útesu, kde vytvořili Vodní schodiště, vodopád, který teče vzhůru nohama. Jeho voda má schopnost zvrátit čas a byla využittá na vyléčení Faragondy po Valtorovej pasti.

zdorj: www-heart-of-stone.blog.cz, Sanelma